горить траваВечір, 23 березня, видався напруженим для місцевих вогнеборців. Упродовж 30 хвилин в різних кутках району сталося три серйозні пожежі. При цьому в розпорядженні рятувальників була лише одна спеціальна машина, інша працювала над приборканням вогню на артилерійських складах у м. Балаклія.

Близько о пів на шосту вечора перше повідомлення про пожежу надійшло диспетчеру рятувальної служби  з с. Улянівка Наталинської територіальної громади. Там на відкритій ділянці площею 10 тис. кв. м горіла суха трава. У зоні небезпеки опинилися лісові насадження та помешкання селян. Загасити вогонь рятувальникам допомагала добровільна пожежна дружина ДП «Красноградський лісгосп». На щастя, вогнеборцям вдалося оперативно локалізувати пожежу й уникнути її подальшого розповсюдження. Причиною загоряння фахівці називають необережне поводження з вогнем.

За двадцять хвилин після цього, пожежників викликали на допомогу в с. Вишневе, що на території Зорянської сільської ради. Тут полум’ям був охоплений сінник в одному з приватних домоволодінь на вул. Шевченка. Площа загоряння склала 35 кв. м, сума збитків – 55 тисяч гривень. Приблизна вартість врятованого майна – 70 тис. гривень. Пожежа сталася внаслідок занесення відкритого джерела запалення ззовні.

Ця сама причина викликала загоряння в с. Іванівське, що належить однойменній територіальній громаді.  На вул. Центральній населеного пункту на площі 115 кв. м загорілася суха трава і дах покинутої господарчої споруди, розташованої поруч. Це спричинило загрозу виникнення пожежі в помешканні літньої жительки села, що знаходилося неподалік. За дві години пожежники зупинили вогонь. Хоча побічні збитки склали 45 тисяч гривень, від знищення вогнеборці врятували домашніх пожитків на суму майжке 80 тисяч гривень.

Райвідділ ГУ ДСНС України в Харківській області звертається до красноградців з вимогою негайно припинити спалювання сухої трави й нагадує про адміністративну відповідальність за такі правопорушення.