плата за газОстаточне рішення сьогодні, 10 квітня, мусять сформулювати в Національній комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це днями заявив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Нагадаємо, своїм попереднім рішенням регулятор дозволив постачальникам газу з 1 квітня поточного року  стягувати з усіх споживачів плату за блакитне паливо, як товар,  і окремо за його «доставку»  до помешкання (абонплату), яку зараз  вже включено в тариф.  За підрахунками експертів, в зв’язку з цим суттєве збільшення вартості газу насамперед відчули б на собі мешканці багатоквартирних будинків. Для них ціна на паливо виросла б приблизно вдвічі.

Натомість президент України Петро Порошенко  закликав профільні відомства розробити механізм, який дозволить не підвищувати тариф на газ.

Передбачається, що рішення про введення абанплати за блакитне паливо буде призупинено на найближчі три місяці. За цей час НКРЕКП повинно розробити чітку формулу розрахунку за газ для споживачів.
Питання про призупинення та внесення змін до деяких постанов НКРЕКП у сфері природного газу з метою недопущення підвищення загального рахунку для населення, комісія розгляне під час засідання в понеділок, 10 квітня.