страсна седмицяВідсьгодні розпочався останній тиждень Великого посту, який передує найголовнішому християнському святу  — Великодню. У православній Церкві він називається Страсною Седмицею  й присвячений останнім дням земного життя Христа, символізує Його страждання, розп’яття, хресну смерть, поховання. Віряни подумки проходять шлях разом з Ісусом Христом через його смерть до Воскресіння.

Кожен день Страсного тижня – великий і святий, і в кожен із них у всіх православних храмах звершуються особливі служби. Богослужіння Страсної седмиці особливо величні, прикрашені пророчими апостольськими і євангельськими читаннями, піднесеними, натхненними піснеспівами і цілим рядом глибоко знаменних обрядів. 

Згадуючи в Богослужінні події останніх днів земного життя Спасителя, Свята Церква уважним оком любові та благоговіння стежить за кожним кроком, поступово веде віруючих шляхом Господа впродовж усієї Його хресної дороги, від Віфанії до Лобного місця, від царственого входу Його в Єрусалим і до останнього моменту Його спокутних за людські гріхи страждань на хресті, і далі – до світлого торжества Христового Воскресіння.

Весь зміст служб спрямований на те, щоб читанням і піснеспівами наблизити вірян до Христа, зробити їх  здатними духовно споглядати таїнство спокути, до спогаду якого вони готуютья. Відповідно до того, як Ісус Христос перед стражданнями всі дні проводив в храмі, навчаючи народ, Свята Церква відрізняє ці дні особливо тривалим Богослужінням.

За матеріалами інтернет-сайтів