З 1 цінан на газквітня за один кубометр блакитного палива жителі Харкова та області платитимуть 6, 9579 гривень. Про це інформує ТОВ «Харківгаз збут». У повідомленні зазначено, що розмір тарифу за газ для населення регулюється державою. Він змінився в зв’язку з тим, що навесні почав діяти затверджений Кабінетом Міністрів України новий порядок формування вартості палива.

Відтак у нинішній ціні менш ніж на 0,08 грн збільшилась вартість послуг постачальників газу, яка тепер складає 0,12 грн. Формально постачати паливо споживачам може будь-яка фірма, яка має відповідну ліцензію. Фактично монополістом у цій сфері лишається НАК «Нафтогаз України». Саме ця компанія має забезпечити продаж газу для потреб населення його постачальникам, та отримуватиме від цього 70% вартості палива для споживача. Ще 17%  у новій ціні газу становить податок на додану вартість. Таким чином уряд регулює вартість послуг з постачання палива для залучання в цей сегмент ринку незалежних постачальників. 

«Не можливо створити ринок, коли вартість послуг постачальника нижче економічно обгрунтованого рівня – адже він несе ризик несвоєчасних розрахунків споживачів, має забезпечити роботу сервісів для своїх клієнтів, надати рахунки на оплату, сплатити банківську комісію за прийом платежів. Мабуть тому, жоден з незалежних постачальників не проявляв інтересу до поставок газу населенню регіону», – цитує слова директора ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павла Тиндика прес-служба підприємства.

Щодо поставок газу в умовах боргів для населення та теплокомуненерго, то рішення про це й надалі прийматиме виключно НАК «Нафтогаз України».