повірка лічильниківДемонтаж приладу, його доставка в лабораторію та післяповірочний монтаж здійснюються коштом газової компанії, інформує прес-служба ПАТ «Харківгаз». Водночас саму повірку та висновки щодо придатності лічильника до подальшої експлуатації надає споживачу державне підприємство  «Харківстандартметрологія».

Обов’язкова планова повірка пристроїв обліку блакитного палива передбачена Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Про терміни проведення такої перевірки ПАТ «Харківгаз» зобов’язаний сповіщати своїх клієнтів заздалегідь. Ця послуга для мешканців області є безоплатною. Вона дає можливість споживачам перевірити роботу приладу і переконатись, що він коректно обраховує спожитий газ. Якщо ж клієнт не надасть доступу працівникам газової компанії для зняття лічильника на повірку, тоді законодавство передбачає для нього зміну нарахування обсягів використання газу. Воно здійснюється за граничними нормами споживання, з урахуванням всіх газових приладів в будинку.

– У випадку, коли підтверджено факт втручання споживача в роботу лічильника, порушник оплачує вартість проведеної експертизи та збитки за незаконне використання енергоресурсу, – наголосив комерційний директор ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк. – При цьому, нарахування за втручання споживачем в роботу лічильника може перевищувати кілька десятків тисяч гривень», – зазначив він.

Вимога Закону, щодо використання лише повірених лічильників газу поширюються не тільки на мешканців Харківщини, а також і на споживачів-юридичних осіб. На відміну від населення, підприємства та організації проводять повірку лічильника газу власним коштом. Вартість повірки лічильника для юридичних осіб залежить від типорозміру приладу обліку. У лабораторії ПАТ «Харківгаз» вона складає від 205 гривень. Роботи проводяться у відповідності до вимог стандарту якості ISO 9001:2015.

Додатково проконсультуватися щодо проведення повірки лічильників газу місцеві споживачі блакитного палива  можуть в контакт-центрі ПАТ «Харківгаз» телефонами (057) 766-21-04, 067 01 13 104 або через Особистий кабінет на сайті 104.ua.