гергіївська стрічкаВіповідний закон  «Про внесення зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» № 2031-VIII,12 червня, підписав президент Петро Порошенко, – повідомила прес-служба глави держави. Цей документ був ухвалений парламентом 16 травня поточного року.

Закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Згідно з документом публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках.

Закон набирає чинності з наступного дня після його публікації в офіційній пресі.

Нагадаємо, про намір підписати цей законодавчий акт П. Порошенко заявив ще 21 травня  під час церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили». На думку президента, георгіївська стрічка «не є символікою Другої світової, це символ агресії проти України 2014-2017 років, тому, що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі», – цитує Порошенка прес-служба.

 

-1 коментарів до В Україні заборонили георгіївську стрічку

 • Петр коментує:

  Этот позор украинской власти стоит в одном ряду с героизацией приспешников фашизма -бандеры и шухевича!

 • УКР коментує:

  Тепер мавпи з колорадками не будуть ходити Красноградом 🙂

  • Петр коментує:

   Тебе, бандеровская рожа, от этого легче?