ціни на продуктиУряд ухвалив Постанову від 07.06.2017 № 394, якою скасував державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги на ринках. Перелік продукції, яка підпадає під дію цього документа, оприлюднив днями офіційний сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

До цього списку потрапили борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичина, свинина та м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметана, масло вершкове, олія соняшникова та яйця курячі.  Відтепер ціни на ці товари звільняються від державного регулювання в частині торговельних надбавок не вище 15% до оптової (митної) вартості виробника.

Також ще для 13 груп товарів скасовується вимога декларування зміни оптово-відпускних цін. Серед них: борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, крупи гречані, яловичина, свинина, м’ясо птиці ( тушка),ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров’яче питне (пастеризоване фасоване у плівку), сир кисломолочний з вмістом жиру до 9 %, сметану з вмістом жиру до 20 %, мало вершкове з вмістом жиру до 72, 5 %, яйця курячі, цукор-пісок і олію соняшникову.

Крім того, з 1 липня анулюється державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги в частині встановлення граничних рівнів рентабельності виробництва борошна та хліба соціальних сортів, а також рентабельності й торговельних надбавок на дитяче харчування тощо.

У відомстві нагадують, що скасуванню державного цінового регулювання на продукти передував пілотний проект й посилаються на постанову Кабміну України № 656 від 22.06.2016.  Відповідно до неї з 1 жовтня 2016 року призупинили контроль з боку держави за ціноутворенням на вищезгадані товари. У Мінекономрозвитку цей проект визнали успішним, оскільки дані моніторингу показали, що таке призупинення істотно не вплинуло на динаміку цін на споживчому ринку.