купання забороненоПідставою для цього стали результати моніторингових досліджень проб води, які 17 липня провели фахівці  Красноградської міжрайонної філії ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України». Відповідно до їхніх висновків,   вода з цих водойм за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам додатку 11 Державних санітарних правил «планування та забудови населених пунктів» №173 від 19.06.1996. Зокрема, вміст лактозо позитивних кишкових паличок (ЛКП) в ній становить  9200 в дм3 при нормативі  не більше 5000 в дм3.

— Наразі до органів місцевого самоврядування та до ФО-П Кіріченко В.В., який є власником ставка у с. Попівка, направлено листи з вимогою встановити попереджувальні знаки про заборону купання та про необхідність широкого інформування населення, — розповіла заступник начальника Красноградського районного управління Держпродспоживслужби Ганна Васенко.

Вона також повідомила, що в четвер, 20 липня, лаборанти знову відібрали проби води на цих об’єктах навколишнього середовища. Тепер її перевірятимуть на наявність патогенних мікроорганізмів, які можуть спричинити захворюваність на сальмонельоз, дизентерію, лямбліоз тощо.

Міська зона відпочинку та ставок у с. Попівка мають санітарні паспорти. Отже, дослідження води в них проводяться регулярно з періодичністю раз у два тижні. Наступного разу — 31 липня. Про результати аналізів повідомлять додатково. Якщо заборону на купання буде знято, населення про це поінформують.

Натомість водойм  на Красноградщині, які для відпочинку та водних розваг облюбували наші земляки, значно більше. Чи безпечно в них купатися?

— Такий висновок можуть надати лише фахівці, — зауважила Г. Васенко. — Якщо громада вирішить перевірити свій ставок, дослідження можна замовити у ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України». Із замовником буде укладено відповідний договір на проведення цих робіт.

Додаткову інформацію можна отримати телефонами: 7 – 03 -27 ,  7 – 11- 65  ,  або за адресою: вул. Благовіщенська, 92, м. Красноград. Тут вас проконсультують щодня, крім суботи та неділі, з 08.00 до 15.00.