тарганиФахівці  районного управління Держпродспоживслужби дедалі частіше фіксують звернення громадян про засилля комах і гризунів у власних помешканнях чи нежитлових приміщеннях, а також на прибудинкових територіях. Клопи, блохи, «прусаки» та їхні «родичі»  йдуть у наступ на оселі красноградців. Як зупитинити комашину експансію знають у Красноградському міжрайонному лабораторному центрі ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Відомо, що ефективним методом боротьби зі шкідливими комахами та гризунами  є проведення  хімічної  дезінсекції та дератизації. При центрі діє відділення дезінфектології. Його фахівці мають необхідний досвід у проведенні таких  робіт. Для виклику спеціалістів потрібно звернутися до організації із заявою. Вам випишуть рахунок. Вартість послуг обчислюється з розрахунку 1,78 грн ( з ПДВ ) за 1 кв. м звільнення приміщення  від комах  і  1,55 грн (з ПДВ) — за 1 кв. м  очищення від побутових гризунів .

Після оплати, чекайте дезінфекторів у себе вдома.  Завершивши обробку, вашу оселю герметично закриють і залишать так на 12 годин. Потому помешкання необхідно ретельно провітрити й провести генеральне прибирання.

— Найчастіше  на присутність клопів і тарганів скаржаться мешканці багатоповерхівок, — говорить заступник начальника Красноградського районного управління Держпродспоживслужби Ганна Васенко. — Зазвичай розсадником цих бридких і небезпечних комах є підвальні приміщення багатоквартирних будинків. Сирість, скупчення мотлоху та нечистот у підвалах сприяють їхньому розмноженню.

За словами фахівця, найпоширенішою причиною розповсюдження цих неприємних сусідів є порушення санітарних правил утримання будівель і прилеглих територій. Тож найкращою профілактикою поширення комах є постійне дотримання чистоти й порядку як у власних оселях, так і навкруги — у під’їздах, підвалах, на ділянках навколо житлових об’єктів. Якщо всередині помешкання все зводиться до регулярного волого прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів, то на подвір’ях важливо вчасно скошувати траву, не накопичувати залишків торішнього листя, сухого гілля тощо. Інакше, ці схованки відразу заселять небажані мешканці, які невдовзі перекочують до вашого житла.

Г. Васенко також нагадала, що названі комахи є переносниками багатьох інфекційних та паразитарних захворювань. У цьому списку: дизентерія, туберкульоз, брюшний  і висипний  тиф, менінгіт, поліомієліт,  туляремія,  енцефаліт,  гельмінтози  та алергії. Тому краще убезпечити себе від цього небажаного сусідства.

До теми 

Красноградський міжрайонний лабораторний центр ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» знаходиться за адресою: м. Красноград, вул. Благовіщенська, 92. Телефони для довідок: 7 – 03 -27 ,  7 – 11- 65. Години роботи: в будні — з 08.00 до 15.00, вихідні — субота, неділя.