пожежаВ обід та ввечері п’ятниці, 21 липня, місцеві рятувальники двічі виїжджали до провалля на вул. Садовій. Тут горіло сміття та сухе гілля. Офіційною причиною займання фахівці називають занесення відкритого джерела вогню ззовні. Хоча передбачають, що насправді непотріб підпалили навмисно. Та, як кажуть, не впіймали — не злодій.

У першому випадку площа пожежі склала 450 кв. м, у другому — 30 кв. м. Пожежники спрацювали оперативно й не допустили поширення вогню до гаражів, які знаходяться неподалік. Таким чином, вдалося уникнути збитків на суму близько 200 тис. гривень.

DSCN7268 DSCN7265У суботу, 22 липня, в об’єктив кореспондента газети потрапила ще одна пожежа. Близько о пів на сьому вечора на спортивному майданчику багатопрофільного ліцею на вул. 19 вересня горіла суха трава. Як поінформували в рятувальній службі, минулі вихідні пройшли спокійно й  повідомлень про це займання до них не надходило. Напевно,  мешканці прилеглих будинків приборкали вогонь самостійно. Водночас рятувальники нагадують, що в зв’язку зі спекою на Красноградщині зберігається високий рівень пожежонебезпеки. За перше півріччя поточного року в районі сталося 67 пожеж, для порівняння торік їх було всього 86. За статистикою, найбільша кількість займань припадає на серпень-вересень. Тож «гаряча пора» ще попереду. У групі ризику поля, на яких триває збирання врожаю, та ділянки сухостою, де населення нерідко випалює траву. Такі дії суперечать закону й становлять загрозу не тільки навколишньому середовищу, а здоров’ю та життю людей.

Отже, якщо стали свідком займання, не зволікайте, а телефонуйте 101 (рятувальна служба) чи 102 (поліція). Вам запропонують назвати своє прізвище, ім’я та по-батькові, а також телефон. Це звичайна процедура. Далі — справа рятувальників.