попелиця 1Цьогоріч цю невелику комаху, яка харчується соком із молодих пагонів чи бутонів рослин, можна побачити на багатьох культурах. До смаку їй прийшлися огірки, кавуни, дині, кукурудза й навіть кріп. Також від цієї ненажери потерпають квіти й фруктові дерева, а також зелені насадження у парковій зоні нашого міста. Зранку та особливо вечірньої пори цілі сімейства тлі рояться у повітрі. — Без захисних окулярів тепер не можна ходити вулицею і тим більше їздити на велосипеді або інших відкритих транспортних засобах, — масово скаржаться містяни й запитують: «Що робити?» На це запитання кореспондентці газети відповів державний інспектор відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Костянтин Букало.

— Справді, популяція попелиць цьогоріч набула великих масштабів, цьому сприяла спекотна та суха погода нинішнього літа, — пояснює фахівець. — Комахи швидко розповсюджуються, адже їхні німфи мають крила й до того ж є живородними. Оселяючись на рослині, вони дають численне потомство, яке відразу починає харчуватися.

Найдієвішим засобом боротьби з нею є інсектицидні препарати. У приватних господарствах К. Букало радить використовувати «Фастак» із розрахунку  10 г на 10 л води. Або будь-які його аналоги, що містять діючу речовину альфациперметрин.  Протягом сезону, зазвичай, вистачає одної обробки. Вона мусить проводитися за 20-30 днів до збору врожаю. Оприскувати рослини треба в суху та безвітряну погоду — вранці до сходу сонця або ввечері після його заходу. Під час роботи необхідно одягнути спеціальний одяг, гумові рукавички та взуття. Для захисту органів дихання використовувати респіратор чи марлеві пов’язки з ватяною прокладкою, для оберігання очей — герметичні окуляри.

 Якщо не хочете застосовувати «хімію», можна спробувати змити комах потужним струменем холодної води.

Що стосується парків, скверів та інших громадських місць, то, за словами К. Букала оприскування зелених насаджень в них не проводиться. Тут постійно перебуває велика кількість людей. Тому цей метод повністю виключається. У такому випадку лишається  сподіватися тільки на сили природи: дощ і прохолода зрештою зроблять свою справу й попелиця щезне. Допоки потрібно запастися терпінням.