IMG_3477IMG_3496IMG_3485

 

 

 

 

 

 

 

Засушливі погодні умови змусили сільгосппідприємства району дещо раніше визначених термінів розпочати заготівлю силосу для потреб тваринницької галузі. Активно проводиться косовиця кукурудзи та закладання зеленої маси уПАОП «Зоря».

—Протягом літа на ланах не було жодного дощу, — говорить генеральний директор сільгосппідприємства Андрій Ісаєв. — Тому на високий урожай сподіватися не доводиться. Але худобу потрібно взимку годувати…  Качанисту молочно-воскової стиглості збираємо на п’ятистах гектарах. Певен, цього вистачить для заготівлі соковитого корму.

Нині в полі працюють два продуктивні кормозбиральні комбайни JAGUAR компанії CLAAS. Обслуговують їх досвідчені механізатори Олександр Золотухін та Микола Розумний. Перевезення силосної маси здійснюється транспортом підприємства. У тандемі з комбайнером успішно трудиться водій КамАЗа Василь Дерновий.

Темпи робіт високі. За кілька днів качанисту зібрали вже на третині площ. Попередня урожайність кукурудзи становить 250 центнерів з гектара. Подрібнені качани та стебла доставляють на  майданчик, розташований  неподалік молочнотоварної ферми.

Закладання кукурудзяного силосу завжди вважали непростою справою. При цьому трамбування зеленої маси у кургани є вирішальним етапом заготівлі якісного корму. Одна з головних умов при цьому — видалення кисню з кагати.

Від організації роботи нині залежить багато. Тож тут постійно працюють два трактори на підгортанні й потужний важкий трактор CATERPILLAR — на трамбуванні кукурудзи. Кургани створюють із пологими краями для кращого ущільнення. Після завершення їх накривають плівкою.

Будуть корівки взимку нагодованими.