DSCN7822 DSCN7893 У суботу, 16 вересня, вул. Захисників України неподалік Будинку рад, на кілька годин перетворилася на своєрідну мекку для любителів раритетних мотоциклів і автомобілів.  Тут відбулася виставка ретро-техніки. Експозицію приурочили до річниці визволення Краснограда від фашистських загарбників, яку відзначатимемо наступного вівторка.

Одну з найбільших колекцій представив наш земляк Олександр Гончаренко.

— Технікою цікавився з дитинства, але колекціонуванням захопився відносно недавно, — розповів він під час спілкування з кореспондентом газети. —  Три роки тому вперше звернувся до мерії з пропозицією організувати виставку. Отримав дозвіл і відтоді намагаюся продовжувати цю традицію.

Наразі колекція О. Гончаренка налічує близько 60 «залізних коней”. Є у ній як сучасні експонати — марок BMW  та Harlеy-Davidson, а також їхні літні «товариші». До рук колекціонера ці «дідусі» потрапляють у занедбаному стані — іржаві, кульгаві й непривабливі. Разом із групою однодумців він дарує їм нове життя й перетворює на красенів.  Серед найстаріших — мотоцикли англійських марок Victoria та Triumph, 1928 та 1930 років випуску відповідно. А найціннішим у зібранні, за словами О. Гончаренка, є трофейний Express 1939 р. в. У 43-му один із мешканців Черкас забрав його з поля бою. Тривалий час мотоцикл припадав пилом у нього в сараї, поки не знайшов нового господаря. Щодо автівок, то єдиною «пенсіонеркою» на цьому показі була інвалідна мотоколяска. Вона зійшла з конвейєра Серпухівського автомобільного заводу в 1960-му. Стараннями майстрів міні-кабріолет виглядає чудово й досі на ходу.

Цікаві експонати показав публіці й колекціонер із Полтави, пан Віктор.  Родзинкою його експозиції  став  австрійський мотоцикл Puch-200 1936 р. в. Чорний, блискучий і хижий на вигляд, він приваблював погляди всіх відвідувачів. Не меншою увагою користувався й чехословацький мопед “Ява” 1974 р. в., колись надзвичайно популярний у мешканців нашої країни завдяки своїй витривалості та надійності. У просторіччі його називали “Ява-0,5”.  Власник транспорту, містянин Сергій Асауленко, приїхав на ньому на виставку…

— Маю відчуття мандрівки у часі, — після оглядин експозиції висловився гість нашого міста, Григорій Давидович Косенко з Харкова. — Коли вперше сів на такий ІЖ-350, я ледь діставав до керма. Тепер мені вже вісімдесят і ми знову зустрілися. Це надзвичайно зворушливо!

Григорій Давидович розповів, що його найулюбленішим мотоциклом був ІЖ- 49, теж представлений у колекції. Тож не відмовився сфотографуватися з ним на згадку.

Майже кожен відвідувач, із яким довелося говорити, залишав експозицію з цілим багажем приємних емоцій. Напевно, їх вистачить надовго)

DSCN7827DSCN7858DSCN7860DSCN7914DSCN7831DSCN7882DSCN7876DSCN7845DSCN7918DSCN7841DSCN7894 DSCN7852DSCN7930