IMG_6117Двадцять другого вересня о 12:35 до чергової частини Головного управління ДСНС України у Харківській області надійшло повідомлення про пожежу, що виникла на території  Красноградського лісництва в районі населених пунктів Мартинівка, Наталине та Добренька.

Майже відразу в епіцентр надзвичайної ситуації відправилися  наші кореспонденти.

 

Ліс перед Мартинівкою горів з обох боків. Палахкотіло й далі, в зелених масивах, за кількасот метрів від населеного пункту. Дим і сморід поширювалися навколо й заважали нормально дихати.

Уже в селі рятувальники ліквідували пожежі в домоволодіннях місцевих мешканців. Було евакуйовано 8 осіб. На приватній території, розташованій на вул. Луговій, загорівся сарай, літня кухня та нужник. За словами очевидців, усе відбувся миттєво. Спочатку з лісу вогонь вітром перекинуло на  кукурудзиння, а потім загорілося й помешкання. Добре, що в цю мить рятувальники перебували поряд. Вони оперативно ліквідували пожежу і зберегли майно. Хвиля страху й жахіття панувала скрізь…

Недоброю п’ятниця виявилося й для мешканців Добреньки. Люди занепокоїлись, коли бачили, що в лісі, де розташоване кладовище, лютує вогонь. Здавалося, що полум’я знищило все навколо. Але, як з’ясувалося згодом, обгоріла лише трава навколо цвинтаря. Місцеві говорять, що таку розлючену стихію вони бачать уперше. Ситуацію значно ускладнював сильний вітер. Саме він спричинив верхову пожежу, при якій палахкотить крона дерев. Через це вогонь швидко поширюється на значні відстані й передбачити його рух практично неможливо.

Для евакуації населення залучили автобуси, але ніхто не бажав покидати своїх будинків.

—Куди ж ми поїдемо? — крізь сльози запитували мешканці, про всяк випадок зібравши документи й речі першої необхідності

На місці події ми побачили голову райдержадміністрації Євгена Третякова. Він звідси координував роботу оперативного штабу.

Загалом, до місця події були направлені підрозділи ДСНС у кількості 28 відділень на автоцистернах, 3 автоцистерни лісгоспу, 2 автоцистерни та 2 одиниці пристосованої для пожежогасіння техніки добровільних протипожежних формувань підприємств Красноградщини. До гасіння вогню долучили 200 чоловік особового складу ДСНС та 25 працівників лісгоспу, а також курсанти та офіцери Національного університету цивільного захисту України.

Як повідомили нашому кореспонденту в ДА «Красноградський лісгосп», загоряння поширилось на площі близько 100 гектарів.

Вже о 17:20 до місця події вилетів пожежний літак АН-32, який здійснив перший скид води. До нього приєднався гелікоптер Мі-8 ДСНС України.Загалом для приборкання вогню використали 33 одиниці техніки та 225 чоловік.

Так, пощастило уникнути жертв та значних пошкоджень людських осель. І хоча верховий вогонь удалося зупинити, суха хвоя тліла й у суботу. Чергували пожежні автомобілі — вони слідкували, щоб вогонь знову не повернувся до села.

Всіх турбувало питання: «Що могло стати причиною такої біди? Чия безпечність завдала величезних збитків екосистемі й неспокою — людям?»  Як повідомляють фахівці, до пожежі призвело необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Люди, ну ми ж маємо розуміти, що з вогнем жарти короткі. Особливо при таких поривах вітру.

ДП «Красноградський лісгосп» просить мешканців району взагалі не відвідувати хвойні лісові масиви. До речі, на даний час діє розпорядження ХОДА № 230 від 02 червня ц. р. «Про заборону відвідування населенням хвойних лісів і в’їзду до лісів області транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки 2017 року».

До речі, працівники підприємства повідомили, що 25.09.2017 року виникла ще одна лісова пожежа в межах Наталинського лісництва — поряд із територією, на якій лише днями ліквідували загаряння.

IMG_6124 IMG_6142 IMG_6159 IMG_6237