DSCN8166
Питання функціонування базару на площі перед залізничним вокзалом не втрачає своєї актуальності вже багато років поспіль. Час від часу його діяльність намагаються призупинити, але поки що безрезультатно.

Так, цей торговельний майданчик досить популярний серед містян. Тут давно з’явилися як свої покупці, так і постійні продавці. Для деяких із них продаж продукції став своєрідним бізнесом, але без сплати будь-яких податків як до міського, так і до державного бюджету.

— Потрібно узаконити ринок біля залізниці, — такої думки дотримується чимало людей, із якими довелося поспілкуватися.

Не проти цього була й міська влада.

DSCN8159DSCN8157—Але ми вичерпали всі можливості для вирішення цього питання у правовій площині, — наголосив під час недавньої наради очільник Краснограда Володимир Максим. — Земля, на якій здійснюється торгівля, знаходиться у власності Південної залізниці, і немає жодних механізмів передачі її в користування місту. Залізничники наполягають, що цей майданчик необхідний їм для внутрішніх потреб, зокрема і для забезпечення доступу спеціальної та іншої важкої техніки до території вокзалу та колійного господарства.

Нині ситуацію ускладнює й те, що   в Харківській області почастішали випадки спалахів африканської чуми свиней. Реальних механізмів перевірити походження товару та якість сировини на об’єкті несанкціонованої торгівлі немає.

Саме тому на нараді в міського голови вирішили провести попереджувальну роботу з тими, хто займається реалізацією продуктів на території залізничної станції. Було створено комісію, до якої увійшли керівник станції Красноград Південної залізниці та залізничного вокзалу, фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства районного управління Держпродспоживслужби, директор місцевого ринку, начальник відділу соціальних питань та торговельної діяльності міськради, представники відділу поліції.

— Торгівля харчами на відкритій території без відповідних документів є порушенням чинного законодавства, — пояснює Ганна Васенко із Держпродспоживслужби. — Крім того, в області досить складна епідеміологічна ситуація у зв’язку з поширенням АЧС, сказу, а також кишкових інфекцій, ботулізму та сальмонельозу. Тому несанкціонована торгівля м’ясо-молочними продуктами небезпечна для мешканців міста.

Розмова з відвідувачами ринку розпочалася о сьомій ранку. Сприймати будь-яку інформацію «нелегали» відмовлялися. Виникла дискусія, у яку постійно «впліталася» нецензурна лексика.

— Ще з часів війни тут був базар. Це зручне місце для торгівлі — людина спокійно підійшла, вибрала, що подобається, — говорить одна з жінок. — Давайте ми будемо платити податки за місця, бо можливості продавати щось на центральному торжищі немає.

Хоча директор ТОВ «Красноградський ринок» О. Подчасов запевнив, що торгових місць у них вистачить для всіх. Поліпшення умов праці та введення пільгової платні за місце людям похилого віку, малозабезпеченим і т. д. — розглядатиметься.

Такі рейди-попередження про незаконність торгівлі у невстановлених місцях триватимуть ще два дні. А вже з вівторка перед в’їздом на територію вокзалу планується поставити шлагбаум та здійснювати належний контроль поліцією. Відповідно до ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на порушників складатимуться адміністративні протоколи. А ось рішення про розмір штрафу та конфіскацію товару прийматиме суд. Тому порушник сплачуватиме не тільки штраф, а й судовий збір. Крім того, вилучена продукція буде підлягати знищенню. Як розвиватиметься ситуація далі, слідкуйте за нашими повідомленнями.

 

-1 коментарів до Усі — до центрального ринку?

 • Людмила коментує:

  Шановний В.Максим хоче сказати , що він піклується про містян, а насправді він ненавидить селян. Тільки йому ввесь час заважає базарчик на з/д вокзалі. Він думає туди йдуть торгувати селяни щоб обагатитися. Та ні вони з більшим задоволенням пішли б працювати десь на виробництво. Але , як я думаю пану Максиму відомо, що якщо десь на селі і залишилися с.г. підприємства, то вони все далі менше потребують робочих рук . А внаслідок 2/3 селян кожного населеного пункту не мають де заробити на прожиток. А в них теж є сім”ї є діти. Їм треба жити , харчуватись , навчати дітей , лікуватись і т.д. От приходиться їм щось вирощувати щоб продати. А продати це все треба раненько, щоб встигнути повернутися додому, щоб вправити, нагодувати все господрство. Адже цей базарчик працює зрання і до 8-00. А центральний ринок о 8-00 тільки розпочинає свою роботу. І що буде з живністю якщо господар повернеться додому ПООБІДІ? Тай покупцям вигідно купити свіженьку продукцію раненько і встигнути ще на роботу. Потім чи є хоть один факт того, що доказує небезпечність цього ринку(чи хтось отруївся чи щось інше)? Та там все свіженьке, натуральне, домашнє! Та й самі покупці про це кажуть. А зайдіть в любий м”ясний магазин міста і понюхайте як там смердить! Це по вашому безпека? А чума свиней- це чергова причина щоб наказати селян. До речі вона не передається на людей. А продавати м”ясо в інших місцях-чуми не страшно? Скажете “лабораторія, аналізи”- та знаємо ми як працює лабораторія на центральному ринку -особливо молочних продуктів. Так-що треба запитати у пана Максима за що він так ненавидить селян ? Мабуть не дарма села не хочуть об”єднуватись в єдину Красноградську громаду бачачи отаке відношення до себе міста. Чи пан Максим хоче збагатити бютжет міста 10 гривнями “містового” з центрального ринку–чи може чийсь карман?

 • Петр коментує:

  согласен с Людмилой!

 • Людмила коментує:

  Аналогічний коментар написала на сайті міськради до публікації на тему закриття базарчику на з/д вокзалі. І що ви думаєте? Вони ВИДАЛИЛИ мій коментар. Так де прозорість, для кого вони печатають свою інформацію, якщо не допускають обговорення та коментарів. Це в черговий раз доказує те ,що діють вони на свій розсуд та для свого блага, не задумуючись про те кому це вигідно, чи кому потрібно- головне що це вигідно їм самим. Напрошується висновок- всі люди міській раді “ПО_БАРАБАНУ”

 • Александр коментує:

  Команда Максима в районе за последние годы доказала свою несостоятельность во всех вопросах. Если бы не Третяков то и дорог бы мы не видели еще очень долго. Обидно, но многих такое положение вещей устраивает. Вся команда Максима, начиная от Вовы-педофила, к выборам пройдет с нулевым результатам. Горсовет очень боится повторения ситуации по натальино.

 • Александр коментує:

  В краснограде сегодня единственной силой, которая может что то делать, это БПП. Мы готовы взять ответственность на себя. У нас есть кадры и знания. Мы хотим поменять кадры, начиная от Гришы пенсионера заканчивая педофилии.

 • Анатолий коментує:

  На центральном рынке мест для торговли практически не бывает, а если есть где места на иприлавках то торговать там не дают говорят, что места выкуплены и продовец скоро прийдет.

 • Наташа коментує:

  Може в нас і сонце б не сходило як би не Третьяков? Можна владу любити, но не так, до блиску. Самим не противно? А про ринок, то на Ж/д, конечно, удобно. Не треба тільки прикриватися бабусями і селянами, там давно роблять свій бізнес продавці мяса. десь скуповують а там продають. Ну тіпа від виробника. це Рябоконі виробники? насмішили. А питання в узаконенні полягає в тому, що залізниця не хоче віддавати землю місту. може, хто помнить, ще покійний Квартенко хотів вирішити питання з залізничниками, ну й він не зміг. Хочете зробити крайнім Максима? Ну все понятно, він же ж не з БПП. У нас правильні тілки там.

 • Людмила коментує:

  Підождіть , на чиїй сесії вирішиди “розігнати з/д базарчик? Почитайте статтю- на міськ ради. І ніде не наголошено , що на з/д базарчику торгують бабусі і що там торгують одним мясом – там давно повноцінний _сільсько-господарчий_ риночок, як і в центрі міста. Де люди заробляють хоть якісь гроші. Вірно раніше також хотіли вирішити це питання – але ВИРІШИТИ а не РОЗІГНАТИ.Так от треба вирішити, допомогти, якось по другому до цього підійти, послухати народ -покупців продавців , їхню думку. Почуйте народ , а не політизуйте. А якщо хтось когось турбує особисто-хай поспілкується особисто .