IMG_9126IMG_9146У Центральній районній лікарні після капітального ремонту відкрилося оновлене крило пологового будинку та відділення трансфузіології. Ремонтні роботи фінансувалися коштом районного бюджету. Результат старань, 27 жовтня, показали відвідувачам закладу охорони здоров’я.

На реконструкцію обох об’єктів витратили близько 2,5 млн. гривень. Тепер відремонтовані приміщення виблискують чистотою та обіцяють майбутнім пацієнтам комфортні умови під час перебування у лікарні. У розпорядженні породіль індивідуальні палати, обладнані зручними меблями та всім необхідним. Невдовзі тут також з’явиться новий апарат для штучної  вентиляції легень. Завдяки такому обладнанню лікарі зможуть рятувати життя немовлятам, що народилися передчасно та мають вагу від 500 грамів. За словами завідуючої акушерсько-гінекологічним відділенням ЦРЛ Надії Рябченко, нині послугами наших фахівців користуються не тільки мешканки Красноградщини, а також сусідніх районів — Сахновщинського, Кегичівського та Зачепилівського. За останні 9 місяців у стінах закладу з’явилися на світ 304 малюки, з них 240 — це маленькі красноградці. З веденням в експлуатацію другої черги відділення, напевно, охочих народити дітей у місцевій лікарні побільшає.

Важливою подією для медичних працівників ЦРЛ стало й відкриття відділення трансфузіології. Зараз воно розташовується на четвертому поверсі хірургічного корпусу лікарні. Раніше протягом кількох десятиліть  станція переливання крові містилася у аварійному приміщенні, побудови  30-х років минулого століття за адресою вул. Шевченка, 53. Нині для потреб персоналу та пацієнтів відведене окреме крило у будівлі лікувальної установи з великим холом та світлими й просторими кімнатами. Сучасне устаткування дозволяє провести процедуру переливання з максимальним комфортом. Щомісяця тут беруть близько 25 літрів крові.

 Ми надзвичайно раді та вдячні всім, хто доклав зусиль, аби у нас  та наших пацієнтів були гідні умови для роботи та лікування, — зазначила  в. о. завідуючим відділенням,  лікар-лаборант Валентина Зубко. — Переливання крові має величезне значення для порятунку життя. Добре, що у районі розуміють важливість нашої служби та всіляко сприяють її розвитку.

Ремонт і облаштування приміщень здійснювалися за  рахунок коштів місцевої скарбниці та за підтримки благодійників. У відкритті відділень взяли участь голова райдержадміністрації Євген Третяков, очільник районної ради Володимир Птишник, міський голова Володимир Максим, головний спеціаліст відділу з медичної діяльності управління охорони здоров’я ХОДА Людмила Гапонова, заступник головного лікаря Харківського обласного центру служби крові Олександр Бондар, засновниця Благодійного фонду ім. Героя України Гулого І. М. Галина Третякова та інші.

— Ми прагнемо, аби мешканці Красноградщини мали можливість отримувати якісні медичні послуги на місцях, водночас наші лікувальні заклади були конкурентноспроможними та сучасними, — зауважив коментуючи подію голова РДА Є. Третяков. — Було б добре, якби обираючи, де народжувати дитину, жінки робили вибір на користь місцевої лікарні, це саме стосується й інших напрямків медичної допомоги. Тому й надалі фінансуватимемо розвиток нашої медицини не лише за рахунок коштів районного бюджету, а й участі у відповідних обласних програмах. Ремонт пологового та трансфузіологічного відділень ЦРЛ це лише початок на шляху цих перетворень, — наголосив він.

Головний лікар районної лікарні Олександр Колодяжний подякував керівництву району, благодійникам і особисто Є. Третякову за надану допомогу.

—Наша мета отримати статус медичного закладу інтенсивного лікування ІІ рівня, наразі маємо ще низку проблемних ділянок, проте сподіваємося, що з такою підтримкою ми все зможемо вирішити, — сказав керівник ЦРЛ.

О. Колодяжний також повідомив, що невдовзі матеріально-технічна база лікарні поповниться новим стаціонарним флюорографом і обладнанням для фізіотерапевтичного відділення, розглядається питання про утеплення фасаду кількох лікувальних корпусів та інші важливі проекти.

IMG_9267 IMG_9271 IMG_9177 IMG_9186 IMG_9205