IMG_0975Дата, що навіки закарбується в нашій пам’яті — 1932-1933 роки… Голодомор став для українців найбільшою трагедією та найтяжчим злочином цілого народу. На той час вмирало сімнадцять людей щохвилини, тисяча — щогодини  та майже двадцять п’ять тисяч — щодня…

Відтоді минуло багато років. Згадати тих, хто помер страшною смертю, зібралися в Красноградському районному будинку культури.

Розпочався жалобний захід хвилиною мовчання та показом документального фільму. Зі словами скорботи перед земляками виступили: голова райдержадміністрації Євген Третяков, очільник райради Володимир Птишник, перший заступник міського голови Григорій Кревсун, голова молодіжної громадської організації «Ми молоді» Марина Ханберова та викладач соціально-економічних дисциплін коледжу ККЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР Юрій Дем’яник.  Чутливою виявилася постанова пісні «Свіча» у виконанні Анжеліки Манучарян і зразкового танцювального колективу «Крапелька» РБК.

По закінченні дійства представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятного знака жертвам голодомору на центральному цвинтарі.

Нагадаємо, що День пам’яті жертв голодоморів припадає на четверту суботу листопада.

Цьогоріч національні пам’ятні заходи відбуваються під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію». Історики говорять, що Сталін організував геноцид, аби покарати українців за незалежність 1917-1921 років, коли діяла Українська Народна Республіка. Українці, за даними останнього соціологічного опитування, вважають Голодомор геноцидом. 

IMG_0901IMG_0919IMG_0954IMG_0958IMG_0983

-1 коментарів до Свіча скорботи. Як на Красноградщині вшанували жертв геноциду

  • УКР коментує:

    Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу, здійснений Російською імперією, яка на той час називалася СРСР, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат.
    Весь світ має визнати Голодомор геноцидом українців, а Російська імперія, яка зараз називає себе Російською Федерацією, має понести за це відповідальність.

  • Петр коментує:

    Этот бред в отношении голодомора придумали, чтобы позлить Российскую Федерацию….почему -то никто из умнейших не помнит сколько было вместе с Украиной жертв этого голодомора в Казахской ССР и той же Российской Федерации…..Даже Великобритания послал на 3 буквы Украину с их инициативой…..так что УКР, не нужно тут писать байки, учите матчасть, как говорится….