ялинкиБез ошатно вбраної зеленої красуні не обходиться жодне із зимових свят. Торгівля новорічними деревцями нерідко перетворюється на незаконний бізнес. Бажання зекономити на купівлі рослин спонукає пересічних громадян стати співучасниками злочину. 

У передноворічний час правоохоронці щороку проводять акцію щодо запобігання нелегальній вирубці лісів. Упродовж грудня полісмени патрулюватимуть хвойні масиви Красноградщини та перевірятимуть місця реалізації згаданої продукції.

У поліції нагадують, що за порушення законодавства, яким регулюється купівля-продаж новорічних ялинок, передбачена відповідальність. Так, згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян розміром   від 85 до 170 грн, а на посадових осіб від 119 до 204 гривень. Якщо ці дії скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, то відповідно до ст. 307 КУпАП штрафуватимуть батьків правопорушників або громадян, які їх замінюють. Водночас за кожне самовільно зрубане деревце нараховується шкода, заподіяна лісу. Її розмір залежить від діаметра пня зрізаної рослини.

Хвойні дерева, виставлені на продаж, повинні мати відповідні супровідні документи. Інакше, це також вважатиметься порушенням правил придбання чи збуту рослинної продукції. Вони регулюються ст. 88-1 КУпАП. Зневага до цих вимог може спустошити гаманець на суму від 51 до 255 грн із конфіскацією рослин або без неї. Рішення прийматиметься районним судом.

«Сміливці», які все-таки наважаться збагатитися цим незаконним промислом, повинні знати, що така діяльність не залишиться безкарною. Вона підпадає під дію ст. 246 КК України «Незаконна порубка лісу» і передбачає суворе покарання. У «щасливому» випадку порушникам доведеться сплатити штраф у сумі від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподаткованих мінімумів. «Бізнес проект» може також завершитися для ділків арештом терміном до шести місяців, обмеженням волі чи ув’язненням до трьох років. Нелегально добутий товар конфіскують.

Поліція звертається до красноградців із проханням терміново повідомляти про факти незаконної порубки новорічних красунь та їхній продаж. Озвучити важливу інформацію можна у місцевому відділі поліції ГУНП в Харківській  області за адресою вул. Лермонтова, 84, або телефонами: у Краснограді (05744) 7-82-91 та через спецлінію «102».