ачсШістнадцятого грудня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Красноградській районній державній адміністрації. Головував на ньому очільник РДА Євген Третяков. На зібрання також запросили сільських голів, керівників агроформувань та представників засобів масової інформації.

За словами начальника районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Сергія Павленка, на території мисливського угіддя (Красноградського лісництва) ТОВ «Мисливець ЛТД» було відстріляно диких кабанів, у яких виявлено збудник африканської чуми свиней.

У зв’язку з цим комісія вирішила оголосити територію ТОВ «Мисливець ЛТД» неблагополучною щодо африканської чуми свиней і встановити карантин з 16 грудня цього року. Епізоотичним вогнищем з АЧС визначено територію Красноградського лісництва мисливського угіддя ТОВ «Мисливець ЛТД», зоною захисту — територію мисливських угідь вищеназваного товариства в радіусі 3 км, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем та с. Калинка, а зоною спостереження (нагляду) — територію с. Гранове та мисливських угідь, котрі не ввійшли до епізоотичного вогнища та зони захисту з АЧС, села Соснівка та Березівка.

Крім того, затверджено план організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней у ТОВ «Мисливець ЛТД». Зокрема, ним передбачено відстріл диких кабанів у мисливських угіддях. Туші тварин буде спалено у спеціально відведеному для цього місці. Спеціалісти служби ветеринарної медицини здійснюють подвірні обходи в карантинній зоні з метою клінічного огляду свиней. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в неблагополучному пункті. Заборонено й торгівлю в невстановлених місцях живими свинями та продуктами з них.

Утім, ситуація знаходиться під контролем відповідних служб. Якщо у вас є запитання та при перших ознаках хвороби у тварин, телефонуйте на номери 70405, 73027.