IMG_3452Цього тижня небайдужі мешканці непокоїлись з приводу масової вирубки лісу. Вони не хочуть, аби зелені насадження знищувалися в улюбленому куточку відпочинку. Лісівникам містяни не вірять, вважаючи, що таким чином можна пиляти й живі дерева. До редакції газети громадські активісти зверталися з проханням з’ясувати, що насправді відбувається в цьому лісовому масиві.  

Для того, щоб самим розібратися в ситуації, ми вирушаємо на зону відпочинку.

При дорозі на одній із сосен бачимо знак із попередженням про лісозаготівлю. У цьому кварталі тривають роботи. Працівники розпилюють звалені стовбури дерев на колоди, окремо складуючи технічну сировину й дрова.

Спілкуємося із заступником директора ДП «Красноградський лісгосп» Олександром Болтушкіним. Посадовець стверджує, що рубки —  законні, погоджені з ДП «Харківська державна лісовпорядна експедиція» Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання Державного агентства лісових ресурсів України. Відповідно до чинних санітарних правил, під рубку підпадають сухостійні дерева, а також ті, які ще ростуть, але уражені шкідниками або хворобами. Усі дозвільні документи на проведення робіт є. 

— Наразі ми здійснюємо рубку формування і оздоровлення лісу, інакше кажучи, прохідну рубку, — долучається до розмови начальник відділу лісового господарства цього підприємства Олександр Карлов. Він показує лісорубний квиток від 12 грудня 2017 року серія ХА ЛРК № 000151. Цим документом дозволяється здійснити на підставі матеріалів лісовпорядкування так звану прохідну рубку. Вік дерев, які підпадають під неї, становить 62 роки, а площа ділянки — 10,8 гектара.

Роботи виконує ФОП Галстян із Дніпра, із яким лісгосп уклав відповідну угоду. Безпосередньо керує процесом і контролює недопущення вирубки здорових дерев майстер Наталинського лісництва Олександр Безродний. Фахівець показує, які саме сосни належить зрізати. Це рослини, вражені жуком-короїдом або пошкоджені в інший спосіб. Разом із фахівцями ми обходимо всю ділянку лісозаготівлі, ретельно оглядаючи щойно звалені й уже розпиляні на колоди стовбури. Серед них справді бачимо лише всохлу, трухляву або хвору сосну. Лісівники ж наголошують, що тут усе відповідає вимогам чинного законодавства.

— Чим швидше прибереш пошкоджені дерева, тим більше шансів зберегти здорові насадження, — зауважує О. Карлов. — Зрештою, такі лісогосподарські заходи дають можливість живим рослинам повноцінно розвиватися далі.

Термін вивезення заготовленої технічної сировини, згідно з лісорубним квитком, закінчується 31 березня цього року. Також працівники лісгоспу зобов’язані зачистити та прибрати цю територію.

Крім того, заступник керівника ДП «Красноградський лісгосп» нагадав, що їхнє підприємство працює прозоро. Про те, що у кварталі 145 виділ 5, поблизу зони відпочинку, планується здійснити рубку сосни, вони повідомили через «Вісті Красноградщини» 15 грудня минулого року. До речі, реагуючи на заяви громадян, їх уже неодноразово перевіряли місцеві поліціянти. Зокрема, як повідомив газеті заступник начальника відділу поліції Євген Рудьман, за результатами перевірки фактів незаконної вирубки не встановлено.

Принагідно ми запитуємо в О. Болтушкіна, чи можна людям купити дрова в лісгоспі? Відповідь отримуємо стверджувальну. Олександр Михайлович переконує нас, що населення їхнє підприємство обслужить першочергово. Для цього можна телефонувати на номери: 7-64-42 (Наталинське лісництво) та 7-19-43, 7-39-93 (лісгосп).

До слова, один кубічний метр хвойних дров тут коштує 282 гривні.  

IMG_3468IMG_3485IMG_3504IMG_3557IMG_3572IMG_3580IMG_3602IMG_3589