Новації насамперед стосуються слухачів і студентів професійних (професійно-технічніх) і вищих  навчальних закладів, які цьогоріч завершують курс повної загальної середньої освіти і складатимуть ДПА з української мови та літератури  у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Про це на своєму офіційному сайті повідомив Український центр оцінювання якості освіти.

Отже, ці категорії учасників ЗНО подаватимуть комплекти реєстраційних документів безпосередньо до тих закладів освіти, у яких вони навчаються. Керівники цих навчальних установ самостійно сформують і передадуть  відповідні списки до регіональних центрів оцінювання. Згодом  сертифікати ЗНО надішлють для них в індивідуальних конвертах на адресу закладів освіти.

Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, сертифікати відправлять за адресами, зазначеними під час реєстрації.

Відтепер також для реєстрації участі в ЗНО вимагатимуть пред’явити виключно копію паспорта громадянина України. Раніше особам, які станом на перше вересня року, що передує  їхній участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, ще не досягли шістнадцятирічного віку, дозволялося замість неї надати копію свідоцтва про народження. Оскільки тепер чинне законодавство зобов’язує громадян отримувати паспорт у 14-річному віці, норма втратила свою силу.

Ще одне важливе нововведення стосується учасників тестування, які будуть проходити ДПА у формі ЗНО, але з поважних причин не встигли зареєструватися у основний відведений термін. Вони зможуть це зробити у  період із 3 до 21 травня і скласти тест під час додаткової сесії ЗНО. Однак для проходження іспиту вони зможуть обрати лише ті предмети, які їм зарахують як оцінку за державну підсумкову атестацію.

Нагадаємо, що рестрація для участі в основній сесії ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого й триватиме до 19 березня. Внести зміни до реєстраційних документів можна буде з 6 лютого до 2 квітня.

Джерело: http://testportal.gov.ua/2018/01/16/osnovni-zminy-v-protseduri-reyestratsiyi-dlya-uchasti-v-zno-na-2018-rik/