Таке рішення ухвалили в КЗОЗ ««Центр надання первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району» з ініціативи управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Причина — різке збільшення кількості звернень громадян із ознаками катаральних станів до відділень екстреної (швидкої) допомоги. Переважно це скарги на запалення дихальних шляхів, кашель і нежить, які супроводжуються підвищенням температури тіла.

— У подібних випадках пацієнтам необхідно звертатися за допомогою до сімейних лікарів, а не до «швидкої», — пояснила головний лікар центру Ганна Васенко. — Донедавна наші фахівці працювали у дві зміни — з 08.00 до 18.00 щодня, крім неділі. Тепер додатково прийматимуть хворих й у цей  вихідний — із 08.00 до 14.00.

Згідно з наказом, такий графік діятиме протягом останнього зимового місяця. У разі потреби, цей термін продовжать. Але першої неділі лютого на прийомі не було жодного пацієнта. Як буде далі, покаже час.

Г. Васенко повідомила, що у епідсезоні 2017/2018 років у районі не було виявлено хворих із діагнозом «грип». Наразі спостерігається незначний ріст захворюваності на ГРВІ. Проте у жодному місцевому дошкільному та загальноосвітньому навчальному закладі кількість відсутніх дітей через хворобу не перевищує критичних 20%. Медики, зокрема фахівці Красноградської міжрайонної філії обласного лабораторного центру проводять щоденний моніторинг відвідування освітніх установ. Тож ситуація контрольована.

Однак нехтувати профілактикою не варто. Бажано уникати місць великого скупчення людей, дотримуватися заходів особистої гігієни та режиму дня, правильно харчуватися й достатньо відпочивати.