Сьогодні красноградці відзначили двадцять дев’яту річницю завершення виведення радянських військ з Афганістану. Традиційно учасники бойових дій у цій неоголошеній війні, представники влади та громадськості зустрічаються біля пам’ятного знака, аби згадати всіх, кому довелося свого часу захищати південні кордони держави. Нині у районі мешкає сто сімдесят ветеранів бойових дій на територіях інших країн.

Зі словами вдячності до присутніх звернулися очільник райдержадміністрації Євген Третяков, голова райради Володимир Птишник, очільник міста Володимир Максим, керівник громадської організації ветеранів Афганістану та учасників інших локальних воєн Олександр Семеренко, заступник військового комісара ОМВК, учасник АТО Дмитро Собакар та священик Свято-Благовіщенського храму отець Олексій. Вони відзначили мужність, відвагу та героїзм наших земляків у той непростий період нашої історії.Пам’ятають той час Олександр та Володимир Олексенки.

— Нам обом довелося служити в Афганістані: мені у 1981-1983 рр., а братові дещо пізніше, у 1987-1989 роках, — говорить Олександр — Щоб якось підтримати зв’язок – писали листи. Хвилювалися один за одного. Дякувати Богові, що залишилися живими. За плечима не тільки військовий, але й життєвий досвід. Хочеться, щоб мир панував у нашій країні, а всі ми були здоровими.

Цього дня вшанували хвилиною мовчання тих, хто так і не повернувся на рідну землю. Закінчився захід покладанням квітів до пам’ятника. Потім побратими вирушили на міський цвинтар до могили Ігоря Жилки.

Згодом на Малій площі частували героїв запашною перловою кашею, яку називали у роки служби солдати називали «дріб шістнадцять».

Також у районному Будинку культури з цієї нагоди відбувся святковий концерт.

 

-1 коментарів до Пам’ятаємо воїнів-інтернаціоналістів

  • Петька коментує:

    Вечная слава погибшим, здоровья и уважения живым!