Без черг і зволікань отримати цю та інші послуги в сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадянам пропонують на веб-порталі https://dracs.minjust.gov.ua/ .

Тут ви можете записатися на попередній прийом до фахівців служби або поставити їм запитання, які вас хвилюють. Також заявити про намір змінити ім’я,  розірвати шлюб, отримати повторно свідоцтво про народження, внесення змін до актового запису чи його ануляцію тощо.

Як пояснили у місцевому відділі державної реєстрації актів цивільного стану, перш ніж скористатися послугами інтернет-ресурсу, необхідно зареєструватися й відкрити власний кабінет. Для цього потрібно обрати логін, ввести свою електронну адресу (e-mail) та прізвище ім’я та по-батькові. Для реєстрації використовують  e-mail, створені на сервісах — ukr.net, gmail чи YahooMail.

Потому ви зможете заповнити відповідну заяву, отримати онлайн-консультації спеціалістів, надіслати скан-копії необхідних документів, оплатити послуги через платіжні системи.

Наприклад, аби подати заяву на реєстрацію шлюбу, насамперед потрібно обрати відділ драцс, де ви плануєте провести церемонію. Вказати бажану дату, час, формат заходу, обрати залу. Зазначити персональні дані майбутніх чоловіка та дружини. Надати скан-копії паспорта й ідентифікаційного кода, за необхідності документів, які звільняють від оплати послуги. В окремих випадках знадобляться офіційні папери, які підтверджують припинення попереднього шлюбу, судове рішення по зниження шлюбного віку тощо.

Зверніть увагу, що подання заяв до органів державної реєстрації актів цивільного стану через інтернет не звільняє від обов’язку особистого звернення користувача до відділу драцс і надання ним документів, передбачених законодавством.

Громадяни зобов’язані прийти сюди для підписання заяви, сформованої на підставі онлайн-звернення, не пізніше трьох робочих днів після отримання підтвердження про результати її розгляду.