Восьме травня — День пам’яті та примирення — у Краснограді відзначили урочистою ходою. Місцеві посадовці, представники підприємств і організації району, звичайні мешканці пройшли центральною вулицею міста до меморіалу «Братські могили».

На місці масового поховання загиблих у роки кривавого лихоліття траурну панахиду відслужив настоятель Свято-Благовіщенського храму, протоієрей Миколай.

Війна забрала у небуття мільйони наших співвітчизників і тисячі наших земляків. Нинішнім й наступним покоління важливо пам’ятати прикрі уроки історії. Мир — надзвичайно крихкий. Як свідчить сьогодення, його легко зруйнувати, та надзвичайно важко відновити.

Після завершення богослужіння учасники ходи поклали квіти до меморіалу. Серед інших букети весняних квітів у пам’ять про полеглих на фронтах Другої Світової принесли до «Братських могил» і юні мешканці міста. Разом зі своїми педагогами скорботний захід відвідали першокласники навчально-виховного комплексу № 2.

— Сьогодні ми згадуємо тих, хто загинув у роки війни. Мама й бабуся розповідали мені, що то був важкий час для наших людей і країни, — сказала учениця 1-В класу Кароліна Самолисова. — Ми знаємо, що людям потрібно не воювати, а дружити одне з одним.

Заради чистого неба, народження дітей і добробуту краю й виборювали перемогу наші діди-прадіди. Хоча мир в Україні зараз й похитнувся, війни не тривають вічно. Тож надія на примирення є завжди…