На одній з минулих сесії районної ради було прийнято рішення про створення тимчасової контрольної комісії з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері лісових відносин: охорони, захисту, використання та відтворення лісів Красноградщини.

Нині це питання особливо актуальне. Усі ми є свідками масової вирубки зелених насаджень. Не лише звичайному мешканцеві, а часто й керівникам органів місцевого самоврядування, важко розібратися, що ж насправді відбувається? Дерева знищуються зловмисниками чи це санітарну вирубку проводять лісівники? Розібратися в цьому депутатів районної ради просили представники громадської організації «Красноградський козацький курінь».

Аби вивчити ситуацію й було створено тимчасову контрольну комісію, яку очолив депутат Олександр Страшко. Уже через тиждень відбулося перше засідання, на якому наші обранці обговорили організаційні питання.

Пізніше розпочато рейд на території Соснівської сільської ради, де за підрахунками зрубано понад сто дубів. Вибирали найкращі дерева — діаметр одного 110 см, іншого — 80 сантиметрів.

Згодом комісія спільно з ГО «Красноградський козацький курінь» та  депутатом міської ради Володимиром Непомящим оглянули ділянку лісу в Мартинівці. Місяць тому надійшли скарги від мешканців села про те, що там проводиться незаконна вирубка дерев. На місці було виявлено повалені та спиляні стовбури, які ще не вивезли. Напевне, чекають, поки просохне дорога, бо наразі вантажний автомобіль може не впоратися з багнюкою.

— Головна мета — зупинити цей процес, — пояснює голова комісії Олександр Страшко. — Але потрібно об’єднати зусилля – долучити органи місцевого самоврядування, громадські організації, правоохоронні органи. Лише тоді вирішимо проблему. Таким чином зможемо припинити неконтрольовану вирубку зелених насаджень і зберегти природу.

Тимчасова контрольна комісія працюватиме до 31 липня.