Літні канікули в розпалі. Поки батьки на роботі, діти часто лишаються вдома самі. Сучасні оселі обладнані багатьма електричними пристроями-помічниками, які забезпечують нас комфортом. Телевізори та комп’ютери, пральні машини і пилососи, мікрохвильові печі й тостери значно полегшують нам життя. Водночас можуть стати небезпечними, якщо не дотримуватися вимог  їхньої експлуатації. Ушкодження, що виникають під дією струму, називаються електротравмами. Щоб уникнути ризику заробити таке пошкодження, потрібно діяти згідно зі встановленими нормами, — радять енергетики.

Отже, під час користування електроприладами в побуті забороняється:

— cамостійно вмикати незнайомі пристрої. Завжди користуйтеся тільки знайомими вимикачами. Якщо ви знаходитися в гостях і не знаєте як вимкнути електричний пристрій, запитайте дорослих.

  • встромлювати пальці чи будь-які предмети в розетки;
  • залишати ввімкненими в електромережу прилади без нагляду. Адже може статися коротке замикання й спровокувати пожежу.
  • власноруч розбирати й ремонтувати електроприлади.

Дроти, які живлять пристрої електричним струмом, заізольовані. Проте ізоляція може зіпсуватися. Якщо під час роботи електроприладу загорівся шнур живлення, не панікуйте. Обмотайте руку ганчіркою або одягніть суху гумову рукавицю й витягніть вилку з розетки.

Ознаками електротравми є:

слабкість, почервоніння, втрата чутливості, запаморочення, втрата свідомості.

При ураженні струмом необхідно діяти швидко й чітко. Насамперед варто відключити електрику в оселі, покликати старших на допомогу та негайно телефонувати «103» до відділення екстреної та  невідкладної медичної допомоги.

Електричний струм, який вийшов із під контролю, може наробити лиха не тільки в помешканнях, а  й надворі.  У населених пунктах розташовано чимало енергооб’єктів, із якими теж треба знати, як поводитися. Тут також є низка пересторог. Зокрема, заборонено:

  • підніматися на опори ліній електропередач;
  • проникати на територію чи в приміщення енергетичних об’єктів, а також заходити за огорожі та бар’єри електроустановок;
  • наближатися до обірваного проводу ближче, ніж на вісім метрів й торкатися його;
  • розпалювати під лінями електропостачання багаття, скла лади поруч дрова чи солому та інші легкозаймисті предмети;
  • гратися поряд із лінією електропередач, запускати поруч із ними спортивні моделі літальних апаратів, накидати на дроти сторонні предмети, рибалити тощо.

У разі виявлення будь-яких порушень правил безпеки. А саме, обірваних ліній електропередач, відчинених дверей трансформаторних підстанцій, присутності сторонніх осіб на території енергетичних об’єктів потрібно терміново повідомити диспетчера АК «Харківобленерго». Кол-центри компанії працюють цілодобово. Всі дзвінки є безкоштовними.

Телефон взаємодії для мешканців Харківщини — 0-800-500-413

У АК «Харківобленерго» наголошують, що відповідальність за нещасні випадки з дітьми завжди лежить на дорослих. Тож закликають батьків вчасно попереджати своїх синів і доньок про ймовірні небезпеки й навчати правилам поведінки в надзвичайних ситуаціях. Це той випадок, коли слова не бувають зайвими. Навпаки допомагають уникнути біди.