Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолій Берднік із посиланням на інформацію офіційного сайту Міністерства аграрної політики та продовольства України.

– З першого липня нічого не змінилося, молоко другого ґатунку не скасовується. Селяни та всі ті, хто виробляє цей продукт, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020–го молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей, – цитує прес-служба відомства слова заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової.

У подальшому, з 01.01.2020 р. до 01.01.2022 в країні запровадять  перехідний період. Упродовж нього молоко ІІ-го ґатунку прийматиметься на переробку, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).

Водночас Мінагрополітики розробило проект наказу «Про затвердження вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів». Документ має на меті запровадити належну практику виробництва, переробки та обігу зазначеної продукції. Для удосконалення системи молокотоварного виробництва держава виділяє значну фінансову допомогу. Виробникам пропонують скористатися програмами підтримки тваринництва та розвитку фермерства і кооперації. Цьогоріч на їхню реалізацію виділено 4 млрд. грн та 1 млрд. гривень відповідно.

У міністерстві зазначають, що наразі здійснено нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн, сільгосппідприємствам за утримання корів у обсязі 259,2 млн грн та компенсацію відсотків за кредитами –  21,4 тис. гривень.