Минулого тижня на обласних інтернет-ресурсах з’явилася інформація про те, що у воді біля зони відпочинку м. Краснограда, знайдено небезпечну інфекцію. Аби спростувати чи підтвердити це, звернулися до в. о. завідувача Красноградської міжрайонної філії державної установи «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Оксани СПІВАК.

—Так, у червні бралися проби води з багатьох водойм нашої області, зокрема і з Берестової, у районі міського пляжу. Результати для нас невтішні. У річці виявлено антиген ротавірусу. Готуємо відповідне подання до міської ради — купання на Берестовій має бути заборонене.

—Чим характерна ротавірусна інфекція?

—При інфікуванні насамперед з’являються нудота, блювання, кишкові розлади. Відбувається значне зневоднення організму. Можлива тяжка діарея, що особливо небезпечно для маленьких дітей.

—Чи довго може тривати заборона на купання?

—Принамні два-три тижні, поки не завершать дослідження повторного відбору води. Розумієте, ситуація з нашою річкою надзвичайно складна. Адже у Зачепилівці фахівці знайшли інший антиген — гепатиту А. Думаю, не варто пояснювати особливості цієї недуги. Про хворобу Боткіна, як часто називають це захворювання, знають усі. А від нас це стільки кілометрів? Майже поряд.

Ось така наразі ситуація.