Відповідно до ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніше, ніж через п’ятнадцять днів із дня вручення громадянинові постанови про його накладення. Буває винятковість ситуації. Так, ст. 300-1 цього Кодексу передбачає, що в разі оскарження такої постанови штраф потрібно сплатити не пізніше, ніж через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, який стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення документ, що підтверджує сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, надсилається правопорушником до органу, який виніс постанову про накладення цього штрафу.

Відповідно до ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу в строк, визначений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. При цьому з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанов; витрати на облік зазначених правопорушень.

 

Із 01 липня 2018 року змінено реквізити для оплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Тепер вони такі:

р/р 31119149020001

Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37874947

Банк отримувача — Казначейство України (ЕАП)

МФО — 899998,

Код призначення платежу — 21081300.