Головне управління ДФС у Харківській області,  нагадує що Конституція України гарантує виплату заробітної плати найманим працівникам на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

          Згідно з Бюджетним кодексом України від 08.07.2010 № 2456-VI із змінами та доповненнями розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом України від 07.12.2017 № 2246-VIII «Про Державний бюджет на 2018 рік» із змінами.

Так, мінімальна зарплата станом на 1 січня 2018 року становить:

у місячному розмірі – 3 723 грн.; у погодинному розмірі − 22,41 гривні.

        Отже, з 1 січня 2018 року кожному найманому працівнику заробітна плата нараховується у розмірі не менше 3 723 грн. за відпрацьований повний місяць.

          Звертаємо увагу: вищевказана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

          За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

          Зокрема, відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю від 10.12.1971 № 322-VIII (із змінами та доповненнями) фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат або 37 230 гривень.

 

 

Відповідальність за правильність заповнення «платіжки»

 несе платник податків

          Головне управління ДФС у Харківській області наголошує, що за правильність заповнення реквізитів в платіжних документах  відповідальність несе не банківська установа, а платник податків.

         Тому,  з метою  уникнення помилок  та запобігання нарахування штрафних санкцій при сплаті  платежів, необхідно дотримуватися  вимог Наказу МФУ від 24.07.2015р. № 666«Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

          Згідно з  Порядком, в полі № 3 розрахункового документа обов’язково зазначається податковий номер платника податків. Тобто, у разі перерахування платником податку за себе у цьому полі ставиться його особистий податковий номер.

         Крім того, у вказаному Порядку наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» у різних випадках. Особливу увагу при заповненні цього поля потрібно приділяти правильності визначення коду видів сплати. Перелік кодів видів сплати за податками, зборами та митними платежами наведено в додатку до наказу №666.

 

Плануєте обрати спрощену систему, завчасно подайте заяву

          Головне управління  ДФС у Харківській області нагадує, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

          До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

          Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675.

          Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів:

особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 

Шановні платники податків!

         12 грудня 2018 року у рамках впровадження спільного проекту «Абетка – експортера 2018» відбудеться безкоштовний семінар на тему «Інтернаціоналізація бізнесу та торгівельні суперечки». Під час освітнього заходу представники підприємств експортерів – початківців підвищать рівень обізнаності щодо інструментів отримання аналітичної інформації про обсяги ринків, географічну структуру, сайти, які сприяють виходу товарів на зовнішні ринки та інше.

        Семінар розпочнеться о 16-00 12 грудня 2018 року на базі Харківського національного економічного університету ім.С.Кузнеця (м. Харків просп.Науки, 9-А, головний корпус, лаб.№3 Обрахункового центру, 1 поверх).

         Реєстрація учасників виключно за данними попередньої електронної реєстрації за посиланням  https://goo.gl/forms/eps INOhXYQRImWcs2. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *