Багато споживачів вважають, це свідчить про низьку якість блакитного палива. Ймовірні причини такого явища назвали в прес-службі ПАТ «Харківгаз» і попередили – це може сигналізувати про небезпеку.

– До зміни кольору газу призводить його неповне згоряння. Таке може статися через проблеми з газовим обладнанням, несправність димоходів чи вентиляційних каналів, закупорені вікна при користуванні газовими приладами, обігрів приміщення плитою або тривале користування нею без провітрювання кімнати, – пояснили там. – Нерідко подібний недолік спостерігається при самовільному встановленні чи заміні відповідного обладнання, високому рівні вологості в приміщенні тощо.

Справжня біда криється в тому, що  при неповному згорянні палива в помешканні накопичується чадний газ,  а 0,1 відсоток його концентрації в оселі вже є небезпечним для життя людини.  Чадний газ немає запаху, тож отруєння наступає майже непомітно.

Аби завадити цій небезпеці, фахівці рекомендують виключити газові пристрої та ретельно провітрити житло. У разі несправності димаря чи вентиляційного каналу – звернутися до спеціалізованих організацій, які здійснюють їхнє обслуговування. Так само потрібно діяти у випадку несправності обладнання або необхідності його заміни.

Водночас у компанії повідомили, що в оселі мешканців області природний газ щодня надходить 130 різними маршрутами. Як підтверджують численні протоколи якості палива від Укртрансгазу та перевірки ПАТ «Харківгаз» – весь газ, отриманий споживачами, відповідає вимогам діючого державного стандарту.