gazovyi-kotel-v-podvaleНезабаром — старт опалювального сезону. Та до його початку в оселях бажано провести планове технічне обслуговування газових приладів.
На численні прохання наших читачів, про перелік та оплату зазначених робіт запитали в адміністрації місцевої філії ПАТ «Харківгаз».
Документами, які визначають порядок проведення такої перевірки, є Правила безпеки систем газопостачання України (ПБСГУ), затверджені наказом Держнаглядохоронпраці № 254 від 01.10.97 р., та «Положення про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» (наказ № 35 ДАХК «Укргаз» від 30.06.97 р.).
Відповідно до них, працівники газової служби, які завітали до вашої оселі, зобов’язані насамперед перевірити на щільність газопроводи, газові прилади та апарати за допомогою газу під робочим тиском. Для цього вони можуть користуватися приладовим методом або мильною емульсією. Виявлені витоки газу фахівці повинні ліквідувати. Також їм належить визначити відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та побудови приміщень вимогам будівельних норм, проекту і правил експлуатації, упевнитися в наявності вільного доступу до газових приладів і газопроводів, а також перевірити підвали та горища, де вони прокладені. Окремими пунктами в перелікові робіт зазначені розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах і газових приладах; перевірка працездатності газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв, їх очистка, наладка та регулювання; очистка теплообмінних апаратів від сажі та окалини. Плановий огляд включає також перевірку димових і вентиляційних каналів на наявність тяги, дрібний ремонт газової апаратури і приладів, інструктаж абонентів із правил користування ними.
Варто знати, що планове технічне обслуговування опалювальних котлів, ємкісних та проточних водонагрівачів, газових печей проводиться не рідше одного разу на рік; планове технічне обслуговування газових плит і перевірка на щільність внутрішньобудинкових газопроводів — не рідше одного разу на три роки.
Щодо оплати, то роботи, які виконуються під час планового технічного обслуговування, проводяться за рахунок експлуатаційних витрат філії ПАТ «Харківгаз», тобто безкоштовно для споживачів. Однак, якщо вони виконуються поза планом за зверненням абонентів, то оплачуються споживачами. Це стосується проведення ремонту газового обладнання, пуску газу, підключення або заміни газових приладів, будівництва і реконструкції систем газопостачання. У таких випадках вартість робіт визначається філією ПАТ «Харківгаз» та сплачується замовником (абонентом) за цінами, затвердженими відповідними наказами підприємства.