SeY3T8hmSB0

Не часто зустрінеш людину, яка у свої юні роки зуміла пройти такий шлях самовдосконалення. Інколи не знаєш, де знайти час на спілкування з друзями чи на домашні справи… А дівчина-підліток устигає відмінно навчатися, відвідувати кілька спортивних секцій, читати розумні книжки, допомагати мамі на кухні, а бабусі — на городі… Наша розповідь про десятикласницю НВК № 2 Оксану Стадник. Вона — реальне підтвердження тези, що талановита особистість зазвичай в усьому домагається найвищих результатів. 

Дівчина говорить, що їй дуже допомагають рідні, друзі та… нотатник, в якому розписує кожний свій день майже до хвилин. Адже доводиться часто бувати на тренуваннях, які доволі виснажують організм. Але ця втома — приємна.

З трьох років вона професійно займається танцями, мріє пов’язати з ними своє майбутнє життя. Її осанка — бездоганна, а рухи — граційні. Рідко який концерт у нашому місті проходить без участі цієї тендітної панянки. Здається, вона майже літає над паркетом… Хоча не все так легко насправді. Те, за чим захоплено спостерігають глядачі, зазвичай складне у виконанні. Відшліфовувати вміння доводиться на різноманітних фестивалях і показових виступах, яких має 10-12 на рік. 

Є в красуні заповітна мрія — стати хореографом, відкрити власну студію. Вона йде до неї наполегливо і вже допомагає своїй наставниці Оксані Дмитрук тренувати маленьких дітей.

Окрім цього, юнка відвідує козацьку школу «Булат». Там вона на рівні з чоловіками займається бойовими мистецтвами.

Але й це ще не всі таланти нашої героїні! Помітно, що з дівчиною багато працюють батьки-педагоги. Мама-філолог прищепила Оксані любов до літератури. Серед улюблених авторів називає Панаса Мирного та Ліну Костенко. Чимало творів останньої знає напамять та охоче цитує. Це приносить вагомі результати, серед яких — і перемога в обласному конкурсі ораторського мистецтва торік.

А тато-історик привчив доньку любити Україну, рідний край. Із ним вони разом тренуються, подорожують, неодноразово відвідували Запоріжжя — колиску українського козацтва.

У їхній родині є чимало добрих традицій, які б варто наслідувати. Так, вони завжди вечеряють разом, спілкуються, допомагають та всіляко підтримують один одного. На свята в їхньому домі завжди пахне свіжою випічкою. А у вихідні всі разом Стадники  відвідують храм. Напевне, віра також допомагає досягти гармонії та затишку. 

Хотіла б намалювати веселковий портрет усміхненої та безтурботної дівчинки. Але  не буває абсолютно щасливих людей. Життя, як відомо, складається з чорних і білих смуг…

Минулий рік був непростим і для Оксанки. Вона важко хворіла на його початку. Та це стало поштовхом для переосмислення нею сенсу життя. Тепер дівчина з невластивою своєму вікові мудрістю говорить, що найголовніше в житті — здоров’я. Все інше можна виправити, купити, забути…

Вона дуже скромна, тож не хизується своїми досягненнями. Хоча достеменно знаю, що медалей та похвальних листів у неї вистачить на весь шкільний клас… Однак для Оксани перемоги над собою важливіші, ніж над іншими людьми. І це не може не викликати захоплення.

iglfxTmpZks ISW6uYw73vI z_48f9ff4f