Порушувати правила дорожнього руху стало дорожче. 13 березня Президент України В. Янукович підписав закон про чергове збільшення штрафів. Згідно з цим документом, відтепер за ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та міліції із ввімкненими мигалками, штраф збільшується до 680 гривень. Раніше стягнення за подібне порушення становило від 425 до 510 гривень.
Крім того, зміни передбачають посилення відповідальності водіїв за ненадання переваги маршрутним таксі. Тепер за незвільнену вчасно смугу цьому виду транспорту водії автомобілів будуть змушені скоротити свій бюджет на 510-680 грн. Досі за подібні порушення водієві загрожували нижчі штрафи.
А з 16 квітня вступає в дію закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв”. Згідно з цим законодавчим актом, порушення вимог про встановлення на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв буде каратися штрафом від 2,5 тис. до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42500-51000 грн) із конфіскацією пристроїв. За таку суму можна придбати малолітражку.