медсестриДень медичної сестри почали відзначати з того моменту, коли сестри милосердя з 141 країни вирішили об’єднатися в професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер. Фактично це свято налічує вже понад сто років, проте офіційно його започаткували лише в 1971 році.

Вперше службу сестер милосердя організувала англійка Флоренс Найтінгейл, яка, до речі, народилася 12 травня 1820 року. Сталося це у період Кримської війни, в жовтні 1854 року. Флоренс разом із 38 помічницями доглядала ранених у польових госпіталях у провінції Стамбулу Ускюдарі (Турція), а потім і в Криму. В своїй щоденній роботі вона впроваджували принципи гігієни та санітарії у догляді за хворими. Завдяки цим старанням у військових лазаретах помітно знизилася смертність ранених. Пізніше вона організувала перші курси медсестер в Англії.

Померла Ф. Натінгейл у Лондоні 13 серпня 1910 року. За два десятиліття потом, в 1934 році був заснований Міжнародний фонд ім. Ф. Найтінгейл, створений з метою сприяння справі підготовки та розвитку руху медсестер.

Джерело: http://calendar.online.ua/ukr/prazdnik/1162/mezhdunarodnyy-den-meditsinskih-sester/